Agnieszka Śnieżko wzięła udział w konferencji ECTA w Dublinie
W dniach 17-19 czerwca w Dublinie odbyła się konferencja ECTA, w której udział wzięła Agnieszka Śnieżko.
44. edycję wydarzenia otworzył warsztat poświęcony nośnej w ostatnim czasie tematyce mediacji w obszarze IP. Kolejne wystąpienia dotyczyły m.in. nowych kierunków rozwoju profesji skupiających pełnomocników zajmujących się ochroną praw wyłącznych.
Pierwszy dzień konferencji zakończył się spotkaniem jej uczestników w klimatycznej restauracji @Cafe en Seine.
Drugi dzień konferencji poświęcony był m.in. zagadnieniom współpracy pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym w obszarze IP, a także komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych. Jeden z paneli dyskusyjnych poświęcony był ponadto prawnym aspektom wprowadzania do obrotu tzw. „dupes”, czyli tańszych zamienników znanych produktów, które – w przeciwieństwie do podróbek – nie imitują oryginału ani nie noszą wprowadzających w błąd oznaczeń. Obrót takimi produktami to kolejne zagrożenie dla interesów właścicieli praw wyłącznych.
Wieczorem uczestnicy konferencji zaproszeni zostali przez jej organizatorów do Guinness Storehouse.





